Wsparcie

Pomagamy ograniczyć negatywne oddziaływanie na środowisko wytwarzanych produktów, materiałów czy surowców, sprawiając, aby pozostały one w gospodarce najdłużej, jak jest to możliwe lub zostały przetworzone w sposób optymalny i bezpieczny.

MB Recycling to spółka, która specjalizuje się w kompleksowym procesie recyklingu i odzysku surowców wtórnych, dbając o to, aby jak najwięcej odpadów było poddawanych przetwarzaniu i powracało do procesu produkcyjnego.
Naszą największą przewagą konkurencyjną jest kompleksowość. W naszych zakładach przetwarzamy nie tylko małe i duże AGD/RTV, ale również specjalizujemy się w recyklingu scalonych płytek drukowanych (PCB) czy tonerów.
MB Recycling to przede wszystkim:
  • Polski kapitał
  • 15 lat doświadczenia na rynku ochrony środowiska naturalnego
  • Najnowsze technologie w zakresie gospodarowania odpadami
  • Własna flota samochodowa odbierająca odpady z gospodarstw domowych
  • Własne know-how w dziedzinie recyklingu
  • Własne laboratorium badawczo – rozwojowe RecyklingLAB
  • Doradztwo w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem oraz wymaganej dokumentacji związanej z przyjęciem zużytego sprzętu do naszych zakładów przetwarzania odpadami
W ramach spółki MB Recycling stworzyliśmy również projekt Elektryczne Śmieci.

Jest to nasz autorski, ogólnopolski system zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od miast, gmin i mieszkańców. Nasza oferta skierowana jest nie tylko do Klientów biznesowych ale również indywidualnych. W całej Polsce posiadamy ponad 1800 charakterystycznych czerwonych pojemników na małe elektryczne śmieci, a sprzęt wielkogabarytowy odbieramy od mieszkańców bezpłatnie w ich gospodarstwach domowych.

Maya Victory Sp. z o.o. to spółka, posiadająca nowoczesny zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Bogumiłowie. Jest jednym z liderów zbiórki i przetwarzania zużytych źródeł światła w Polsce. Z każdej tony świetlówek odzyskujemy ponad 950 kg szkła, 20 kg metali i unieszkodliwiamy 20g rtęci. W procesach przetwarzania wykorzystujemy najlepsze, dostępne w Europie instalacje do:
  • przetwarzania zużytych źródeł światła szwedzkiej firmy MRT System AB
  • przetwarzania kineskopów
  • przetwarzania ZSEiE
  • recyklingu kabli.

Kluczową instalacją w zakładzie Maya Victory jest MeWa. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu i dozbrajaniu tej instalacji w najnowsze rozwiązania technologiczne, jesteśmy liderem w recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W ten sposób skutecznie dbamy o środowisko i zaopatrujemy naszą gospodarkę w odzyskane surowce.

Eko Hybres to jeden z najbardziej nowoczesnych zakładów w Polsce, wyspecjalizowany w przetwarzaniu wszystkich rodzajów baterii. 

Zakład posiada nowoczesne rozwiązania w dziedzinie baterii litowo-jonowych skierowane w szczególności do branży automotive. Przetwarzamy je w sposób kontrolowany i bezpieczny zarówno dla ludzi jak i środowiska.

Jako jedni z pierwszych w Europie przetwarzamy baterie do samochodów elektrycznych, spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa! 

Jesteśmy liderami we wdrażaniu innowacyjnych technologii z branży elektromobilności i automotive.

Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  • Kompleksowość procesu recyklingu
  • odlewnia metali
  • wyspecjalizowana kadra
  • jedyna w Polsce półautomatyczna sortownia baterii
  • hermetyczna instalacja do baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych
  • sorter optyczny wsparty sztuczną siecią neuronową
  • opatentowana instalacja do zgazowania odpadów
  • innowacyjna linia produkcyjna dedykowana bateriom LI-ION

ABM Recycling to zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na Ukrainie.

11 lat temu, dzięki uczestnictwu w branżowym wydarzeniu dotyczącym zbierania, przetwarzania i sortowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które miało miejsce w obwodzie winnickim, zakiełkowała myśl, o rozwinięciu terenu działania, również na ten rynek. Myśl dość szybko ewaluowała z fazy pomysłu do fazy działania, dzięki czemu w 2015 roku powstała spółka ABM Recycling.

Kilka lat ciężkiej pracy zaowocowało otrzymaniem licencji ministerstwa ochrony środowiska, dzięki czemu zakład ABM Recycling w 2020 roku,  mógł już oficjalnie zacząć proces przetwarzania i świadczyć usługi na terenie całej Ukrainy.

Obecnie ABM Recycling jest niezwykle ważną częścią grupy, z której jesteśmy niezwykle dumni.

SRS Group to integrator z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego pomagający przedsiębiorstwom i organizacjom w przejściu na bardziej zrównoważony model produkcji oraz konsumpcji.

Oferuje szeroki zakres usług, pomagając klientom z różnych branż i sektorów w osiągnięciu ich celów w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, w tym:

  • Kompleksowe zarządzanie e-odpadem, odpadem OZE, odpadem bateryjnym oraz tekstylnym dla firm oraz ich łańcuchów dostaw
  • Doradztwo środowiskowe, w tym raportowanie BDO
  • Wykonanie ustawowych obowiązków w imieniu firm wprowadzających baterie przenośnie, przemysłowe i samochodów
  • Dedykowane usługi i projekty w zakresie GOZ
  • Konsulting z zakresu strategii ESG i redukcji CO2

Spółka wspierająca organizacje w przejściu na skuteczne i efektywne kosztowo rozwiązania cyrkularne w obszarze zwrotów towarów oraz zbiórki i zagospodarowania produktów stających się odpadami.

Posiada wysoko rozwinięte kompetencje IT, unikatowy ekosystem bazujący na partnerstwach z pozostałymi spółkami z Grupy, a także zespół ekspertów z doświadczeniem w obszarach: logistyki zwrotnej, gospodarki obiegu zamkniętego, rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP / EPR), systemów kaucyjnych (DRS), zagospodarowania odpadów, zwrotów produktów, IT czy tzw. doświadczenia klienta (customer experience).

Ecoloop oferuje m.in.:

       zwroty 3.0 – usługę pozwalającą sklepom obniżyć koszty związane ze zwrotami dzięki konsolidacji tzw. Pierwszej Mili w logistyce zwrotnej, a jednocześnie zmaksymalizować cyrkularność zwracanych towarów.

       pełny zakres usług w zakresie logistyki zwrotnej i ROP / EPR (projektowanie procesów, wdrażanie ich, zarządzanie nimi, a także ich obsługa)

       szyte na miarę rozwiązania IT dla ROP / EPR i zwrotów towarów, zapewniające możliwość śledzenia produktów i raportowania danych, zgodność (compliance) oraz integrację z cyfrowym paszportem produktu (Digital Product Passport)

       zwiększenie efektywności procesów związanych z recyklingiem, naprawą i odsprzedażą produktów pozyskanych ze zwrotów czy zbiórek.

Fundacja Odzyskaj Środowisko działa już od 2011 roku. Jej statutowym celem jest promowanie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego, popularyzowanie idei recyklingu oraz podnoszenie  świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE).

Priorytetem Fundacji jest prowadzenie edukacji ekologicznej w zakresie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem tematu selektywnej zbiórki odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Gecon zapewnia specjalistyczną obsługę rynku REUSE i RE-COMMERCE. Jesteśmy operatorem serwisowo-logistycznym i dostarczamy pełne spektrum usług, pozwalających w optymalny sposób realizować najbardziej złożone procesy posprzedażne producentów, dystrybutorów czy retailer’ów.
Posiadamy 6 serwisów i sortowni w których przywracamy drugie życie produktom i wprowadzamy do ponownego obiegu elektronikę, sprzęt AGD, tekstylia, obuwie, książki, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele więcej.
Poprzez świadczenie profesjonalnych usług wspierających procesy przywracania użyteczności produktów, zapewniamy maksymalne wykorzystania zasobów w systemie gospodarki cyrkularnej.
Jesteśmy liderem innowacyjnych procesów technologicznych, służących naszym Klientom aktywnie uczestniczyć w planowaniu i realizacji działań wokół zrównoważonej gospodarki. Aktywnie rozwijamy platformę wymiany wiedzy oraz doświadczeń wokół rynku produktów i usług reuse.
Naszą misją jest inspirowanie i budowanie miejsca dla świadomych konsumentów, których wybory są ekocentryczne, a największą satysfakcją jest zakup produktów przyjaznych dla planety.

Świadomość

Wiemy, że jednym z kluczowych kierunków w gospodarowaniu odpadami jest dążenie do osiągnięcia gospodarki o obiegu zamkniętym. ​