Witamy na stronie
MB GROUP

Jesteśmy grupą doświadczonych, ale nieustannie rozwijających się spółek, których działalność skupia się na innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Od 15 lat działamy na rynku polskim i międzynarodowym.

Nasza grupa składa się z 8 unikalnych marek, które są liderami w swoich dziedzinach oferując komplementarny katalog usług z obszaru: recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego (takiego jak selektywna zbiórka odpadów) i zrównoważonego rozwoju.

Analizując rynek i potrzeby klientów, MB GROUP tworzy kompleksową ofertą, która doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy, zapewniając usługi, związane z gospodarką cyrkularną w trosce o środowisko naturalne.

Ta koncepcja, dąży do stworzenia trwałego i zrównoważonego systemu gospodarczego, promującego efektywne zarządzanie zasobami oraz minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Współpraca z nami, pozwoli na znalezienie rozwiązań dotyczących:
Recyklingu ZSEiE, baterii, opon, świetlówek i tekstyliów
CSR i ESG
Systemu kaucyjnego
Wydłużenia cyklu życia produktów, usług i materiałów
Ograniczenia odpadów generowanych przez społeczeństwo

REUSE i RE-COMMERCE

Dlaczego my?

 • 1 grupa zapewniająca kompleksową ofertę w obszarze recyklingu
 • 15 lat doświadczenia na rynku jakim jest gospodarowanie odpadami
 • 4500+ zadowolonych klientów
 • 8 unikalnych spółek, tworzących pełną paletę usług w utrzymaniu czystości
 • 5 zakładów przetwarzania na terenie Polski
 • 1 zakład przetwarzania na Ukrainie (obejmuje również segregowanie odpadów)
 • consulting z zakresu strategii CSR, ESG i redukcji CO2
 • doradztwo środowiskowe, w tym raportowanie BDO
 • rozwiązania IT dla ROP / EPR i zwrotów towarów
 • planowanie działań zrównoważonej gospodarki
 • szereg rozwiązań w zakresie REUSE i RE-COMMERCE

Wejdź do świata recyklingu i cyrkularności wspólnie z nami!

Zapraszamy do współpracy i wspólnego poszukiwania i wdrażania rozwiązań, które pozwalają zmieniać świat.

Zrównoważona gospodarka odpadami

Innowacyjne rozwiązania i ochrona środowiska naturalnego 

Doradztwo ESG i CSR

Bądź zawsze na bieżąco 

MB Recycling to spółka, która specjalizuje się w kompleksowym procesie recyklingu i odzysku surowców wtórnych, dbając o to, aby jak najwięcej odpadów było poddawanych przetwarzaniu i powracało do procesu produkcyjnego.

Naszą największą przewagą konkurencyjną jest kompleksowość. W naszych zakładach przetwarzamy nie tylko małe i duże AGD/RTV, ale również specjalizujemy się w recyklingu scalonych płytek drukowanych (PCB) czy tonerów.

MB Recycling to przede wszystkim:

 • Polski kapitał
 • 15 lat doświadczenia na rynku ochrony środowiska naturalnego
 • Najnowsze technologie w zakresie gospodarowania odpadami
 • Własna flota samochodowa odbierająca odpady z gospodarstw domowych
 • Własne know-how w dziedzinie recyklingu
 • Własne laboratorium badawczo – rozwojowe RecyklingLAB
 • Doradztwo w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem oraz wymaganej dokumentacji związanej z przyjęciem zużytego sprzętu do naszych zakładów przetwarzania odpadami

W ramach spółki MB Recycling stworzyliśmy również projekt Elektryczne Śmieci.

Jest to nasz autorski, ogólnopolski system zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego od miast, gmin i mieszkańców. Nasza oferta skierowana jest nie tylko do Klientów biznesowych ale również indywidualnych. W całej Polsce posiadamy ponad 1800 charakterystycznych czerwonych pojemników na małe elektryczne śmieci, a sprzęt wielkogabarytowy odbieramy od mieszkańców bezpłatnie w ich gospodarstwach domowych.

Ciągły rozwój

Dążymy do tworzenia lepszego jutra poprzez innowacje, odpowiedzialność i zrównoważony rozwój. Wspólnie przyczyniamy się do ochrony naszej planety i budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

Maya Victory Sp. z o.o. to spółka, posiadająca nowoczesny zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Bogumiłowie. Jest jednym z liderów zbiórki i przetwarzania zużytych źródeł światła w Polsce. Z każdej tony świetlówek odzwyskujemy ponad 950 kg szkła, 20 kg metali i unieszkodliwiamy 20g rtęci. W procesach przetwarzania wykorzystujemy najlepsze, dostępne w Europie instalacje do:
 • przetwarzania zużytych źródeł światła szwedzkiej firmy MRT System AB
 • przetwarzania kineskopów
 • przetwarzania ZSEiE
 • recyklingu kabli.

Kluczową instalacją w zakładzie Maya Victory jest MeWa. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu i dozbrajaniu tej instalacji w najnowsze rozwiązania technologiczne, jesteśmy liderem w recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W ten sposób skutecznie dbamy o środowisko i zaopatrujemy naszą gospodarkę w odzyskane surowce.

Eko Hybres to jeden z najbardziej nowoczesnych zakładów w Polsce, wyspecjalizowany w przetwarzaniu wszystkich rodzajów baterii. 

Zakład posiada nowoczesne rozwiązania w dziedzinie baterii litowo-jonowych skierowane w szczególności do branży automotive. Przetwarzamy je w sposób kontrolowany i bezpieczny zarówno dla ludzi jak i środowiska.

Jako jedni z pierwszych w Europie przetwarzamy baterie do samochodów elektrycznych, spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa! 

Jesteśmy liderami we wdrażaniu innowacyjnych technologii z branży elektromobilności i automotive.

Dlaczego jesteśmy najlepsi?

 • Kompleksowość procesu recyklingu
 • odlewnia metali
 • wyspecjalizowana kadra
 • jedyna w Polsce półautomatyczna sortownia baterii
 • hermetyczna instalacja do baterii cynkowo-węglowych i alkalicznych
 • sorter optyczny wsparty sztuczną siecią neuronową
 • opatentowana instalacja do zgazowania odpadów
 • innowacyjna linia produkcyjna dedykowana bateriom LI-ION

Wsparcie

Pomagamy ograniczyć negatywne oddziaływanie na środowisko wytwarzanych produktów, materiałów czy surowców, sprawiając, aby pozostały one w gospodarce najdłużej, jak jest to możliwe lub zostały przetworzone w sposób optymalny i bezpieczny.

ABM Recycling to zakład przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na Ukrainie.

11 lat temu, dzięki uczestnictwu w branżowym wydarzeniu dotyczącym zbierania, przetwarzania i sortowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, które miało miejsce w obwodzie winnickim, zakiełkowała myśl, o rozwinięciu terenu działania, również na ten rynek. Myśl dość szybko ewaluowała z fazy pomysłu do fazy działania, dzięki czemu w 2015 roku powstała spółka ABM Recycling.

Kilka lat ciężkiej pracy zaowocowało otrzymaniem licencji ministerstwa ochrony środowiska, dzięki czemu zakład ABM Recycling w 2020 roku,  mógł już oficjalnie zacząć proces przetwarzania i świadczyć usługi na terenie całej Ukrainy.

Obecnie ABM Recycling jest niezwykle ważną częścią grupy, z której jesteśmy niezwykle dumni.

SRS Group to integrator z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego pomagający przedsiębiorstwom i organizacjom w przejściu na bardziej zrównoważony model produkcji oraz konsumpcji.

Oferuje szeroki zakres usług, pomagając klientom z różnych branż i sektorów w osiągnięciu ich celów w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego, w tym:

 • Kompleksowe zarządzanie e-odpadem, odpadem OZE, odpadem bateryjnym oraz tekstylnym dla firm oraz ich łańcuchów dostaw
 • Doradztwo środowiskowe, w tym raportowanie BDO
 • Wykonanie ustawowych obowiązków w imieniu firm wprowadzających baterie przenośnie, przemysłowe i samochodów
 • Dedykowane usługi i projekty w zakresie GOZ
 • Konsulting z zakresu strategii ESG i redukcji CO2

Spółka wspierająca organizacje w przejściu na skuteczne i efektywne kosztowo rozwiązania cyrkularne w obszarze zwrotów towarów oraz zbiórki i zagospodarowania produktów stających się odpadami.

Posiada wysoko rozwinięte kompetencje IT, unikatowy ekosystem bazujący na partnerstwach z pozostałymi spółkami z Grupy, a także zespół ekspertów z doświadczeniem w obszarach: logistyki zwrotnej, gospodarki obiegu zamkniętego, rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP / EPR), systemów kaucyjnych (DRS), zagospodarowania odpadów, zwrotów produktów, IT czy tzw. doświadczenia klienta (customer experience).

Ecoloop oferuje m.in.:

       zwroty 3.0 – usługę pozwalającą sklepom obniżyć koszty związane ze zwrotami dzięki konsolidacji tzw. Pierwszej Mili w logistyce zwrotnej, a jednocześnie zmaksymalizować cyrkularność zwracanych towarów.

       pełny zakres usług w zakresie logistyki zwrotnej i ROP / EPR (projektowanie procesów, wdrażanie ich, zarządzanie nimi, a także ich obsługa)

       szyte na miarę rozwiązania IT dla ROP / EPR i zwrotów towarów, zapewniające możliwość śledzenia produktów i raportowania danych, zgodność (compliance) oraz integrację z cyfrowym paszportem produktu (Digital Product Passport)

       zwiększenie efektywności procesów związanych z recyklingiem, naprawą i odsprzedażą produktów pozyskanych ze zwrotów czy zbiórek.

Fundacja Odzyskaj Środowisko działa już od 2011 roku. Jej statutowym celem jest promowanie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego, popularyzowanie idei recyklingu oraz podnoszenie  świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE).

Priorytetem Fundacji jest prowadzenie edukacji ekologicznej w zakresie ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem tematu selektywnej zbiórki odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Gecon zapewnia specjalistyczną obsługę rynku REUSE i RE-COMMERCE.
Jesteśmy operatorem serwisowo-logistycznym i dostarczamy pełne spektrum usług, pozwalających w optymalny sposób realizować najbardziej złożone procesy posprzedażne producentów, dystrybutorów czy retailer’ów.

Posiadamy 6 serwisów i sortowni w których przywracamy drugie życie produktom i wprowadzamy do ponownego obiegu elektronikę, sprzęt AGD, tekstylia, obuwie, książki, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele więcej.

Poprzez świadczenie profesjonalnych usług wspierających procesy przywracania użyteczności produktów, zapewniamy maksymalne wykorzystania zasobów w systemie gospodarki cyrkularnej.

Jesteśmy liderem innowacyjnych procesów technologicznych, służących naszym Klientom aktywnie uczestniczyć w planowaniu i realizacji działań wokół zrównoważonej gospodarki. Aktywnie rozwijamy platformę wymiany wiedzy oraz doświadczeń wokół rynku produktów i usług reuse.

Naszą misją jest inspirowanie i budowanie miejsca dla świadomych konsumentów, których wybory są ekocentryczne, a największą satysfakcją jest zakup produktów przyjaznych dla planety.

Świadomość

Wiemy, że jednym z kluczowych kierunków w gospodarowaniu odpadami jest dążenie do osiągnięcia gospodarki o obiegu zamkniętym. ​

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!